Proces feminizacji nasion marihuany

Większość growerów stawia na feminizowane nasiona marihuany, gdyż tylko z nich uzyskuje się właściwy plon. Proces feminizacji można przeprowadzić przy użyciu kilku metod. Każda ma swoje zalety, ale także ograniczenia. Jak wykonywać takie działania?

Nasiona konopi feminizowane i regularne

Hodowcy marihuany korzystają z dwóch rodzajów nasion. Dominujące są nasiona feminizowane, gdyż zapewniają największą wydajność. W 99,9% przypadków wyrastają z nich egzemplarze żeńskie, które dają faktyczny plon – topy ociekające żywicą. Można stwierdzić, że nasiona marihuany feminizowane pozbawione są tendencji do rozdzielnopłciowości. Gdy wśród nich wyrośnie roślina męska i nie zostanie usunięta na czas może zniweczyć wysiłek, gdyż doprowadzi do zapylenia i zawiązania owoców. Funkcją kwiatów męskich jest jedynie zapylenie. Regularne nasiona konopi dają losowo egzemplarze męskie i żeńskie. Korzysta się z nich głównie przy uprawie pod produkcję nasion i tworzenie nowych krzyżówek. Są jednocześnie tańsze, więc czasem hodowca decyduje się na taką loterię w uprawie.

Jak feminizować nasiona marihuany?

Feminizacja nasion to w skrócie proces sterowania fizjologią roślin. Dzięki niej konopie wykształcą nasiona, z których wykiełkują jedynie egzemplarze żeńskie. W sprzedaży można dostać gotowe nasiona feminizowane. Jednakże wielu growerów, oczywiście w krajach, gdzie uprawa marihuany jest legalna, samodzielnie zajmuje się feminizacją. Dodatkowe atuty nasion feminizowanych to lepszy aromat i skuteczniejsze działanie. Metody feminizacji są różne. Jedną z nich jest aplikowanie azotanu srebra GA3. To trudny sposób, który nie zawsze daje rezultaty. Skuteczniejszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest stosowanie srebra koloidalnego. Można dostać je w sprayu, gdyż jest traktowane jako suplement diety. Opryskuje się nim rośliny, co pobudza je do zawiązywania nasion o pożądanych cechach. Do feminizacji nasion można używać również światła. Metoda nazywa się rodelization. Dojrzałe rośliny przez kilka tygodni doświetla się lampami w trybie 12/12. Często stosuje się ją jako zabezpieczenie przed hermieniem.

Konopie to fascynujące rośliny, które w niekorzystnych warunkach mogą nawet zmienić płeć. Są gratką dla botaników i genetyków. Natomiast feminizowane nasiona marihuany to cel prawie każdego hodowcy.

Be the first to comment on "Proces feminizacji nasion marihuany"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*