Nasiona marihuany regularne, czyli jakie?

Dawniej regularne nasiona konopi były lubiane i powszechnie stosowane. Po wprowadzeniu nasion feminizowanych zeszły na dalszy plan. W wielu krajach całkowicie straciły na znaczeniu. Tymczasem nie są pozbawione ważnych zalet. Co warto wiedzieć w temacie regularnych nasion konopi?

Regularne nasiona marihuany miały swój okres świetności i z powodzeniem można stwierdzić, że to one zmieniły świat. Feminizacja była rewolucją w branży, ale to tylko ulepszenie czegoś, co było już i tak dobre. Nasiona feminizowane po raz pierwszy do sprzedaży wprowadził Dutch Passion. Szybko zdominowały rynek.

Jakie są nasiona konopi regularne?

Regularne nasiona konopi mają naturalną tendencję do rozdzielnopłciowości. Uzyskuje się z nich zarówno rośliny płci żeńskiej jak i męskiej. To czysta loteria, chociaż zazwyczaj proporcje obu typów są zbliżone. Kwiaty żeńskie dają plon – marihuanę, kwiaty męskie służą jedynie do zapylenia. Dlatego nasiona regularne przegrywają rywalizację z feminizowanymi, z których wyrastają okazy żeńskie (w 99,9%). W uprawie konopi z nasion regularnych egzemplarze męskie są usuwane możliwie jak najwcześniej, aby nie doszło do zapylenia.

Jakie są zalety nasion regularnych?

Nasiona regularne są tańsze od feminizowanych. Jest to związane z różnicą wydajności. Jednocześnie jednak charakteryzuje je większa stabilność genetyczna, co ma kolosalne znaczenie dla wielu growerów, chcących zaistnieć na rynku. W dodatku rośliny powstałe z nasion regularnych są bardziej wytrzymałe na niekorzystne czynniki i lepiej znoszą błędy uprawowe.

Kiedy stosuje się nasiona marihuany regularne?

Nasiona regularne można uprawiać tradycyjnie podobnie jak feminizowane (oczywiście w krajach, gdzie jest to legalne). Kluczem jest jednak usunięcie roślin płci męskich, zanim dojdzie do zapylenia. Nasiona konopi regularne służą głównie do zadań specjalnych. Korzysta się z nich przy uprawie marihuany pod własną produkcję nasion. Jednocześnie ze względu nas większą stabilność genetyczną są wykorzystywane przy selekcjonowaniu nowych odmian. Rzadziej dochodzi do powstawania hermafrodyt.

Regularne nasiona marihuany są potrzebne branży konopnej. Nie są aż tak efektywne jak ich feminizowane odpowiedniki, ale również znajdują swoje miejsce na rynku.

Be the first to comment on "Nasiona marihuany regularne, czyli jakie?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*