Northern Lights – odmiana z historią

Nie ma sobie równych w świecie konopi. Każdy wytrawny pasjonat marihuany zna jej moc i wyjątkowe działanie. To jedna z najbardziej uhonorowanych rozmaitymi wyróżnieniami odmian. Tym razem w roli głównej Northern Lights.

Hodowana w odpowiednich warunkach wyrośnie niczym drzewo, dając przy tym naprawdę hojne plony. Northern Lights ma długą i bogatą historię, dlatego zdecydowaliśmy się ją Wam przedstawić.

Historia Northern Lights

Trudno dociec, kiedy dokładnie narodziła się ta odmiana marihuany. Wiadomo, że w latach 70. i 80. XX wieku stanowiła bazę wielu kolejnych szczepów i była jedną z najbardziej pożądanych odmian. Niektórzy uważają, że powstała wyłącznie z nasion Indica ze szczepu Afghani. Inni twierdzą, że narodziła się na zachodnim wybrzeżu Ameryki po skrzyżowaniu około jedenastu różnych nasion (w tym być może również Thai).

Współczesna Northern Lights to hybryda odmian Indica i Sativa, z przewagą tej pierwszej. Genów Sativa możemy doszukać się między innymi w kształcie i budowie liści.

 

Northern Lights Outdoor oraz Indoor

Northern Lights nadaje się zarówno do uprawy na zewnątrz, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. W pierwszym wypadku może osiągnąć nawet 2 metry wysokości. W odpowiednim klimacie – ciepłym, bo taki lubi najbardziej – wyrośnie niczym drzewo. Odmiany indor osiągają około 1,6 metra wysokości. To dość krzaczasta roślina o szerokich rozgałęzieniach i wąskich liściach. Jej olbrzymi szczyt robi wrażenie. Podobnie jak imponująco duża ilość błyszczącej żywicy.

Northern Lights daje obfite plony, zwłaszcza hodowana w słońcu na odpowiednio nawożonej i nawadnianej glebie. Outdoor najlepiej sprawdzi się w Północnej Afryce czy Hiszpanii. Ma stosunkowo krótki okres kwitnienia. Jest gotowa do zbiorów po około 7-8 tygodniach. Podczas hodowli jest niemal niewyczuwalna.

Northern Lights – moc Afghani

Koneserzy marihuany doceniają jej mocny smak i słodki aromat. Duża zawartość THC zapewnia jest stałe grono wiernych fanów. Northern Lights daje mocnego kopa i polecana jest szczególnie doświadczonym palaczom.

Odmiana ta również łagodzi ból, pobudza apetyt i odstresowuje.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich!

Be the first to comment on "Northern Lights – odmiana z historią"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*