Kawa, herbata, makaron – wszechobecne konopie

Myli się ten, kto uważa, że marihuana to tylko jointy. Nasiona konopi występują pod przeróżnymi postaciami. Można się zdziwić, w jakich produktach ją spotkamy. O ile pasta konopna czy olej z konopi (RSO) są coraz bardziej popularne, tak herbata, kawa czy makaron to dla wielu nadal nowość.

Coraz więcej mówi się o leczniczych właściwościach marihuany. Pojawia się szereg badań dowodzących skuteczność nasion konopi w walce z takimi dolegliwościami, z którymi tradycyjna medycyna nie potrafi sobie poradzić. Nasiona marihuany w medycynie ludowej wykorzystywane są od tysięcy lat. Z ich mocy korzystają osoby cierpiące między innymi na nowotwory, stwardnienie rozsiane czy padaczkę.

Coraz większą popularnością cieszy się marihuana medyczna. Pionierem na rynku światowym, uważanym za najlepszą i najbezpieczniejszą formę stosowania nasion konopi są pasty RSHO. To wysoko skoncentrowane produkty z dużą zawartością CBD (CBDa). To jedne z nielicznych, o ile nie jedyne, pasty konopne posiadające certyfikat.

Marihuanę medyczną znajdziemy w tabletkach, kroplach, w postaci suszu, wspomnianej już pasty, a także oleju. Obok sklepów z nasionami marihuany, spotkamy również sklepy z żywnością z konopi. Oferują one zioło konopi, herbatę z całych liści konopi, kawę z ich dodatkiem czy nawet makaron konopny. Jest on bogaty w kwasy tłuszczowe, witaminy i mikroelementy. Pomaga oczyścić organizm z toksyn.

Nie tylko w żywności znajdziemy konopie. Często wykorzystuje się je również w kosmetyce. Świetnie radzą sobie ze skórą atopową, działają przeciwłupieżowo, nawilżająco, a także przeciwdziałają wypadaniu włosów. Jak widać, lista właściwości leczniczych konopi jest naprawdę długa i cały czas się powiększa.

Be the first to comment on "Kawa, herbata, makaron – wszechobecne konopie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*