W roli głównej Amnesia Haze

Strawberry Cough, Amnesia Haze czy Moby Dick – co kryje się pod tymi tajemniczo brzmiącymi nazwami? Pasjonaci konopi pewnie doskonale wiedzą i znają ich poszczególne cechy. To bowiem nic innego jak odmiany marihuany. Przedstawimy Wam kilka popularnych gatunków. Tym razem w roli głównej Amnesia Haze.

Nie wiadomo, ile odmian marihuany jest obecnie uprawianych na całym świecie. Producenci i pasjonaci tworzą coraz nowsze hybrydy i uzyskują różnorodne efekty. Czym charakteryzuje się popularna Amnesia Haze?

Amnesia Haze – klasyka wśród nasion konopi

Miłośników tej odmiany nie brakuje. Na całym świecie ma ona swoich wiernych pasjonatów, również w Polsce. Mimo że uprawa marihuany jest u nas nielegalna, dopuszczalny jest zakup nasion konopi w celach kolekcjonerskich. Niemal w każdym seedbanku znajdziemy odmianę Amnesia Haze.

Amnesia Haze powstała w wyniku połączenia różnych genów marihuany – w 70-80% składa się z Cannabis Sativa i 10-20% z Cannabis Indica. W składzie znajdziemy między innymi takie szczepy jak Thai, Hawaiian, Haze czy Jamaican.

Amnesia Haze jest stosunkowo łatwa w uprawie, jednak wymaga bardzo ciepłego klimatu (na przykład australijskiego) i jest dosyć wrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest hodowana w szklarniach.

Ta odmiana marihuany może osiągać nawet ponad 2 metry wysokości, charakteryzuje się jednak długim okresem kwitnienia (nawet do 12 tygodni). Rekompensuje to bogatymi plonami.

Jaki daje efekt?

Amnesia Haze jest uważana za jedną z mocniejszych odmian marihuany. Posiada wysoki poziom kannabinoidu THC. Koneserzy docenią jej efekty. Ma świeży smak, owocowy aromat i intensywne działanie psychodeliczne, dzięki któremu można się w pełni zrelaksować. Zapewnia uczucie szczęścia i euforii. Nie jest polecana jednak dla początkujących.

Amnesia Haze wykazuje również działanie lecznicze. Może pomóc w łagodzeniu depresji, różnorodnych lęków i stresu, a także nudności czy migren.

Be the first to comment on "W roli głównej Amnesia Haze"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*