Tropikalna Txomango

Tajemniczo brzmiąca nazwa, tropikalny smak, wygląd i aromat – tyle na początek można powiedzieć o tej odmianie marihuany. Txomango nie jest szczepem medycznym, nie była również nagradzana w konkursach. Mimo to ma całkiem spore grono wiernych fanów. Dlaczego?
Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji i właściwie każda odmiana marihuany przyciąga mniejsze lub większe grono sympatyków. Txomango też może się takowym pochwalić. Pochodzi z Hiszpanii. Została wyselekcjonowana przez Genehtik. Sięgają po nią zwłacza poszukiwacze umiarkowanych wrażeń.

Genetyka Txomango

Do przodków tej egzotycznej odmiany zaliczymy Super Skunk, Hybrid Jack Herer oraz Big Skunk Korean. Na jej geny składają się gatunki: Cannabis Sativa oraz Indica, ze znaczną przewagą indyjki. Txomango zawiera umiarkowane stężenie psychoaktywnego THC – 5-15%. Niewielki udział CBD sprawia, że nie jest to stricte medyczny szczep. Mimo to, jak każda inna odmiana marihuany, wykazuje lecznicze właściwości.

Txomango dla growera

Nie jest to specjalnie wymagająca odmiana. Przeznaczona głównie na Indoor, wyrasta średnio na półtora metra (min. 100 cm, max. 250 cm). Zapewnia całkiem dobre plony (300-600 gramów/metr kwadratowy). Czas kwitnienia Txomango wynosi od 9 do 10 tygodni.
Hybryda ta przyciąga nie tylko intensywnym aromatem, ale również egzotycznym wyglądem. Tworzy zwarte pąki i pokrywa się sporą ilością połyskującej żywicy.

Umiarkowane działanie Txomango

W krajach, gdzie palenie marihuany jest dozwolone, po Txomango sięgają poszukiwacze umiarkowanych, przyjemnych wrażeń. Odmiana ta wprowadza w euforyczny nastrój i nie wgniata w kanapę. Ma przy tym intensywny egzotyczny aromat i przyjemny smak owoców tropikalnych. Przypadnie do gustu nie tylko początkującym miłośnikom marihuany.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).

Be the first to comment on "Tropikalna Txomango"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*