LST, SoG czy SCRoG?

Hodowcy marihuany na całym świecie nieustannie poszukują nowych technik, które pomogłyby zyskać kontrolę nad rośliną i zwiększyć plony. W krajach, gdzie dopuszczalna jest uprawa konopi, jednymi z najbardziej popularnych metod są LST, SoG oraz SCRoG. Wyjaśnimy, co się kryje pod tymi tajemniczymi nazwami.
Dobór odpowiedniej techniki to kluczowa kwestia. Nie wszystkie metody bowiem spawdzą się w każdych warunkach i w przypadku każdej odmiany. Należy dobrać je indywidualnie do konkretnej rośliny.

LST – Low Stress Training

LST to nisko stresujący trening. Ta wyjątkowa metoda sprawdzi się niemal przy każdej odmianie marihuany. Dzięki zastosowaniu LST zamiast jednego szczytu, uzyskujemy ich kilka, a co za tym idzie, znacznie zwiększamy plony. Musimy jednak wykazać się wprawą i dużym wyczuciem. W innym wypadku możemy uszkodzić roślinę.
Low Stress Training wymaga użycia mocnego sznurka lub drutu, za pomocą którego przywiązujemy szczyt rośliny do ziemi. W jakim celu? Jeśli szczyt główny zostanie odcięty od źródła światła, roślina zacznie tworzyć kolejne szczyty. W ten sposób uzyskamy znacznie bardziej obfite plony.

SoG – Sea of Green

SoG, czyli morze zieleni to technika, która sprawdzi się, gdy mamy niezbyt wysokie pomieszczenie. Sea of Green polega na jak największym zagęszczeniu terenu uprawy. Odpowiednio zastosowana daje imponujące efekty. Metodę musimy jednak dobrze dostosować do konkretnej odmiany. Najważniejsze, by pozyskać z rośliny klony, odcinając jej dolne gałęzie (tylko te ze stożkami wzrostu).

SCRoG – Screen of Green

Screen of Green, czyli ekran zieleni to kolejna metoda, której głównym celem jest zwiększenie plonów. Może być stosowana w przypadku każdej odmiany marihuany. Do odpowiedniego przeprowadzenia tej techniki potrzebna jest gęsta siatka, najlepiej nylonowa (otwory o średnicy max 5 cm), którą obejmujemy roślinę. Siatkę umieszczamy w bliskiej odległości od lamp. SCRoG powstrzymuje nadmiernie rozrastające się rośliny i zwiększa liczbę pąków. Ten trening daje naprawdę dobre efekty. Należy jednak pamiętać o właściwej cyrkulacji powietrza.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).

Be the first to comment on "LST, SoG czy SCRoG?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*