3 odmiany marihuany o soczyście owocowym smaku

Breederzy dwoją się i troją tworząc różnorodne szczepy marihuany o rozmaitych właściwościach czy smakach. Jedni cenią sobie odmiany o mocnych aromatach, inni stawiają głównie na słodycz. Ta druga grupa będzie nas tym razem interesować.
Pośród kilkudziesięciu różnych związków zawartych w konopiach wymienić należy między innymi terpeny oraz terpenoidy. To one bowiem odpowiadają za zapach rośliny. Do najbardziej znanych należą mircen oraz limonen. Oba te związki wykazują przy okazji lecznicze właściwości, między innymi uspokajające czy przeciwzapalne. Niektórzy badacze twierdzą również, że minimalizują one psychoaktywne działanie tetrahydrokannabinolu, czyli popularnego THC. Poznajmy 3 najpopularniejsze – soczyście owocowe – szczepy.

Fruit Spirit

Już sama nazwa sugeruje nam owocowy aromat. Fruit Spirit to bardzo słodka, jagodowa odmiana, jednak można wyczuć w niej również ostrą nutkę. To w głównej mierze Sativa. Gwarantuje przyjemne efekty – wprowadza w euforyczny stan, pobudza do kreatywnego działania i rozluźnia. Powstała ze skrzyżowania Blueberry oraz White Widow. Zawiera spore stężenie THC – 15%-20%. Producentem Fruit Spirit jest Royal Queen Seeds.

Somango XL

Odmiana ta charakteryzuje się niezwykle intensywnym smakiem, który przywodzi na myśl soczyste, świeże owoce mango. Wyczujemy w niej również kwiatowe aromaty. Pochodzi z kolekcji RQS. To w przeważającej mierze indyjka – hybryda takich szczepów jak Super Skunk, Jack Herer oraz Big Skunk. Somango głęboko relaksuje i odpręża. Działa zarówno na ciało, jak i na umysł.

Super Lemon Haze

Hybryda ta jest wyjątkowo cytrusowa. Zapewnia intensywne doznania – pobudza do działania i dodaje niesamowitej energii. Zawiera duże stężenie THC – nawet do 20%. Super Lemon Haze to efekt skrzyżowania Lemon Skunk i Super Silver Haze. To głównie Sativa, która gwarantuje bardzo obfite plony.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).

Be the first to comment on "3 odmiany marihuany o soczyście owocowym smaku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*